Galaksi Rehberim Gezgin Röportajlarının Konuğu @gezgin_rapunzel


Galaksi Rehberim olarak gezginlerle yapmakta olduğumuz röportajlardan oluşan yazı dizimizin konuğu @gezgin_rapunzel instagram hesabıyla Fatoş. Gelin onu biraz daha yakından tanıyalım.


Kısaca kendinden bahseder misin?

Merhaba ben Fatoş 26 yaşındayım. Spor Bilimleri Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Aslında mesleğim tıbbi sekreterdi ama bu mesleği kendime uygun bulmadığım için değiştirmeye karar verdim ve yeniden öğrencilik hayatına başladım.Sence gezginlerdeki bu gezme ve keşfetme arzusu nereden geliyor?

Ben bunun doğuştan gelen bir kişilik özelliği olduğunu düşünüyorum. Çünkü çevremde birçok insanda bu arzunun olmadığını gördüm.


Yalnız mı yoksa birileriyle mi gezmek daha keyifli?

Söz konusu gezmek olunca yalnız veya birilerinin olması çok önemli olmuyor ama yol arkadaşları o geziyi daha da eğlenceli ve anlamlı kılıyor birlikte biriktirilen unutulmaz anılardan dolayı 😊Gezdiğin ülkeleri veya şehirleri neye göre seçtin veya seçmektesin?

Ben hem doğa hem de kültür gezilerini çok sevdiğim için gezdiğim yerleri buna göre seçiyorum.


Hangi ülke veya şehir ne sebeple seni oldukça etkiledi?

Beni bir şehir veya ülke değil de en çok etkileyen Doğu Ekspresi seyahatim oldu. Bu dillere destan seyahati gerçekten de yaşamak gerekiyormuş. Bir gezgin olarak yaklaşık 26 saat süren ama bunaltmayan bir yolculuk oluşuydu beni etkileyen 🤗


Aklına geldikçe hala seni gülümseten bir anın var mı?

Evet var. Doğu Ekspresi seyahatinin biletinden konaklamasına kadar plansız spontan oluşu aklıma geldikçe yüzümde tebessüm oluşturur. 😊
Şimdiden sıradaki gezi planını yapmış olmalısın sırada neresi var?

Tabi ki de yaptım 🤗 GAP turuna çıkmayı istiyorum.


Gezilerin sırasında bugüne kadar en az ve en çok para harcadığın şeyler neler oldu?

Gezilerde en çok para ödediğimiz şeyler şüphesiz ki konaklama yerleri, en az ödediğimiz de gezilecek yerlere giriş ücreti.


Aklında kalan kendi çektiğin veya beğendiğin bir fotoğraf karesi var mı?Fotoğrafın bizimle paylaşabileceğin bir hikayesi var mı?

Ayder yaylasında çekildi bu fotoğraf. O zamanlar henüz salıncaklar moda olmamıştı. İster sallanmak için binin ister fotoğraf için 5 TL vermeniz gerekiyordu. Buna değerdi değdi de 😊

Gezilerin sırasında çekmiş olduğun bir videoyu bizle paylaşır mısın?Peki videonun hikayesinden kısaca bahseder misin?

Tren içinde ne kadar eğlendiğimizin ispatlarından birisi 🤗


Peki tadı hala damağımda diyebileceğin bir yemek?

Karadeniz lezzeti mıhlama 😊İlham aldığın yada yakından takip ettiğin kimse var mı?

Evet gezginlerden takip ettiğim ve örnek aldığım birden çok insan var.


Son olarak bu yazıyı okuyacaklara söylemek istediğin bir şey var mı?

Bu yazıyı okuyorlarsa demek ki onlar da bir gezgindir. Benim hikayem başlayalı çok olmadı. Hiç bişey için geç değil dedim ve bu hesapla da hikayeme yön vermeye karar verdim. Güzel dilekleri benimle olsun 🤗


Fatoş'a, Galaksi Rehberim'e vermiş olduğu samimi ve içten cevaplar için çok teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğu seyahatlerden birçok renkli karenin olduğu instagram hesabı @gezgin_rapunzel'i takip etmeyi unutmayın. Yeni bir röportajda görüşmek üzere.

0 comments