Stratosphere Hotel / Casino / Tower - Las Vegas      Las Vegas bir çok kişinin görmeyi hayal ettiği yerlerden birisidir. Eğer olur da bir gün yolunuz düşerse diye konaklayabileceğiniz bir otelden bahsedeceğim. 


     Stratosphere konum açısından biraz şehir merkezine uzak olsa da taksi ile yapacağınız 5-10 dakikalık yolcuğun ardından istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. Şehirdeki Bellagio, Metro Golden Mayer , Monte Carlo gibi ünlü otellerle kıyasladığınızda her ne kadar kalite ve lüks açısından o otellerle yarışamasada, sunduğu farklı aktiviteler ve sahip olduğu kulesi onu diğerlerinden ilginç kılmaktadır. Sahip olduğu 350 metrelik kulesi sayesinde Las Vegas'ın her yerinden rahatlıkla görülebilmektedir. Oda fiyatları kişi başı günlük 10 dolar civarı , tabi ki bu fiyat standart odaları için geçerli. Odaları fiyatına göre son derece temiz ve lüks. 

   7400 metrekarelik bir alanı kurulmuş olan otelin kumarhanesinde 50 tane oyun masası ve 1500 tane slot,poker ve çeşitli oyunlarıın yer aldığı makinalar bulunmaktadır.

Otel ile ilgili merak ettiğiniz detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Otel İçerisinde Yapabileceğiniz Aktivitelerden Bazıları


   Otelin sahip olduğu 350 metrelik kulesinin üzerinde Dünya'nın en yüksek korku oyuncakları yer almaktadır. Eğer adrenalin meraklısıysanız bu oyuncaklara kesinlikle binin pişman olmayacaksınız. Aynı zamanda Las Vegas'ın en yüksek noktasından şehrin muhteşem manzarasını çıplak gözle izleme şansını da kaçırmamış olursunuz.                                    BIG SHOT


   Kendisi halen Dünya'nın en yüksek korku oyuncağı ünvanın sahibidir.

         INSANITY the                      RIDE

      2005 yılında ziyaretçilere açılan kulenin en yeni ve son oyuncağı.
                             HIGH ROLLER 

    Halen Dünya'nın en yüksek roller coasterı olan High Roller, aynı zamanda Dünya'nın en yüksek ikinci oyuncağıdır.

        SKY JUMP LAS VEGAS 

      2010 yılında ziyaretçiler açılan Sky Jump Las Vegas, kule üzerine inşa edilen platform sayesinde 253 metre yükseklikten aşağıya üzerinize bağlanan bir makara sistemiyle serbest düşüş hissini yaşamanızı sağlıyor. Düşüş sırasında kaskınıza yerleştirilen bir kamera sayesinde düşüş anında nasıl sesler çıkardığınızı ve o an ki korkunuzu tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz.TOP OF THE WORLD RESTORAN


    Kulenin en tepesinde yer alan Top of The World restoranda yemeğinizi yerken bir yanda da muhteşem Las Vegas manzarasını izleyebilirsiniz. Yemek ve içki fiyatları ise böyle bir yer için özellikle de Las Vegas'taki bir restoran için son derece uygun ve hesaplı. 

0 comments